O nás

IMG_1126


Společnost KOMPONENTY, a.s. ZLÍN má dlouholetou tradici a zkušenosti s vývojem, výrobou i prodejem komponentů a to nejen pro obuvnickou výrobu. Nabízí široký výběr výrobků od pryžových podešví a podpatků po kompaktní a lehčené pryžové desky, gumárenské směsi, obuvnické chemikálie a suroviny pro gumárenskou výrobu, podešve z materiálů PU, TPE, PVC a EVA, vkládací stélky s rozdílnými užitnými vlastnostmi, pryžové a plastové dílce neobuvnického charakteru, výrobky z technické pryže, výrobky pro automobilový průmysl atd. Při výrobě komponentů se využívá různých výrobních technologií jako např. lisování, vstřikování, lití apod.
IMG_1129

IMG_1135

Společnost zajišťuje komplexní předvýrobní přípravu, zpracování technické dokumentace, přípravu modelů a forem dle přání zákazníka.Tradice výroby komponentů sahá až do roku 1894, kdy sourozenci Baťovi zakládají ve Zlíně společnost na výrobu obuvi. Jak se vyvíjela a zvyšovala výroba obuvi, zvyšoval se podíl ve výrobě komponentů. Ve třicátých letech dvacátého století byla v tehdejším Československu společnost již největším producentem komponentů pro obuvnickou výrobu. Rozmach výroby pokračoval i po druhé světové válce, kdy byla společnost znárodněna a výrobky opouštěly továrnu pod značkou Svit. Restrukturalizací Svitu a.s. vzniká v roce 1998 společnost s tímto výrobním zaměřením pod obchodním názvem KOMPONENTY, a.s. ZLÍN.


Nové výrobní programy, které jsou již zavedeny, jsou zaměřené na dodávky speciálních výrobků pro armádu, pro treking, sport, ortopedii a řadu dalších. Společnost udržuje vysokou kvalitu v řízení výroby a dodržuje všechny systematické a technologické výrobní postupy. Kvalita výroby je průběžně kontrolována.

Společnost KOMPONENTY, a.s. ZLÍN má zaveden a certifikován společností LRQA Ltd. systém jakosti dle ČSN EN ISO 9001.

IMG_1137

 

 

 

Reference